Kdo jsem?

Cestovatelka, digitální nomádka a milovnice hor
Travel blog

Panda na cestě

Ahoj, jmenuju se Daniela a někteří kamarádi mi přezdívají Panda.

Narodila jsem se v Brně. Stejně jako moje mamka, můj taťka, moje babička i můj dědeček. Brno je můj domov a výchozí bod všech mých cest. Od mala jsme každou volnou chvíli trávili na cestách, nejčastěji jsme prozkoumávali kouty Česka.

Do zahraničí jsem se poprvé podívala, když mi bylo 10. Jeli jsme na prázdniny na Slovensko. Moře jsem na vlastní oči viděla o rok později, kdy jsme se vydali na typickou českou dovolenou do Chorvatska. Zcestované vzdálenosti a hodiny ve vlaku se neustále prodlužovaly a v průběhu svých středoškolských a vysokoškolských let jsem postupně objevovala známější i zapomenutější krásy Evropy.

V září loňského roku jsem sbalila kufry, naskládala věci do krabic a vydala se prozkoumávat svět. Momentálně jsem na své nejdelší a nejvzdálenější cestě – tříměsíčním poznáváním jihovýchodní Asie.

Nevydělávám si sezónními pracemi v zahraničí ani jsem nezdědila pohádkové jmění. Spolu s přítelem jsme digitální nomádi, k práci nám tak stačí notebook a připojení k internetu.

A protože mě kromě cestování baví i spousta dalších věcí, na blogu kromě zápisků z cest najdete i články spojené s podnikáním, zdravým životním stylem, ekologií a minimalismem.

Zemí

jazyků

měsíců na cestě

Nejvyšší vylezená hora